Vidaus auditorių asociacijos aktualijos

Šventinis kalėdinis šurmulys jau praeity, baigiasi ir pirmasis metų mėnuo, tad neabejoju, kad visi pilnu tempu įsivažiavę į darbus.  Tačiau smagu buvo bent vienam vakarui susigrąžinti šventinę nuotaiką ir prieš keletą dienų pasimatyti Asociacijos Naujametiniame vakarėlyje!

Pasibaigus metams, norom nenorom peržvelgiam, kas įvyko per praėjusius, ką pasiekėm ir kur norim žengti ateinančiais metais.

Nuo 2018 m. balandžio pabaigos startavusi naujoji valdyba darbus pradėjo atnaujindama strategiją ir vėliau planuodami ir įgyvendindami savo iniciatyvas bei idėjas stengiamės laikytis 3 strateginių krypčių – vidaus auditoriaus profesijos propagavimas,  Asociacijos narių profesinis švietimas, partnerystė ir bendradarbiavimas. Kryptys trys, bet visos jos glaudžiai susijusios – norėdami, kad mus vertintų organizacijose, kad būtume neatsiejama jų dalimi – turime pasakoti apie save: kokia mūsų rolė ir vaidmuo organizacijose, kokios atsakomybės, kokią vertę galime atnešti. Kitą vertus, tą vertę turime įrodyti realiais darbais, o tam reikalingos žinios, kompetencija, žengimas koja kojon su besikeičiančia aplinka.

Tad kuo galime pasidžiaugti nuveikę praėjusiais metais?:

  • Nuo vasaros pradžios iki rudens paskelbėme 11 pokalbių su organizacijų vadovais, valdybų ir audito komitetų nariais apie vidaus audito reikšmę ir keliamus lūkesčius, taip pat buvo publikuotas straipsnis apie vidaus auditą Verslo žinių portale.
  • Užmezgėme ryšį su universitetais – MRU, VU, KTU – kurie savo programose turi audito pakraipos studijas: surengėme ir planuojame surengti paskaitas studentams apie vidaus auditą, tikimės būti pakviesti pristatyti savo profesiją karjeros dienose, bei į studentų baigiamųjų darbų vertinimą.
  • Pasirašėme naują bendradarbiavimo sutartį su LBAA (virš 400 narių vienijanti organizacija), pagal kurią sutarėme keistis informacija apie organizuojamus renginius ir vieni kitų nariams taikyti nuolaidas mokymams.
  • Siekiame atnaujinti santykius su Pabaltijo institutais, reguliariai keistis informacija ir gerąja praktika, kaip efektyviai vystyti asociacijų veiklą, pasidalinti su kokiais iššūkiais susiduria institutai, valdybos, ir kaip bando juos spręsti. Praėjusių metų lapkritį įvyko pirmasis Pabaltijo asociacijų telefoninis susitikimas – diskutavome Renginių ir mokymų organizavimo tema (apie renginių kainodarą, lektorių paieškas, aktualias mokymų temas ir pan.). Tokio tipo susitikimus tęsime ir 2019 m., kovą planuojame aptarti asociacijų vadybos klausimais.
  • Renginių ir mokymų krepšelyje per 2018 m. II pusmetį: 4 vienos dienos mokymai, 3 apvalaus stalo diskusijos (iš kurių viena ypatingai įdomi ir svarbi, su kviestiniais svečiais – audito komiteto nariais), vieneri 80 val. kvalifikaciniai mokymai.
  • Nauja iniciatyva, kuri bus pradėta įgyvendinti jau šio mėnesio pabaigoje – Susitikimai – ekskursijos narių organizacijose. Tikimės, kad tai padės artimiau susipažinti ir su pačių bendrovių, kuriose dirba mūsų nariai, specifika, ir su vidaus audito padalinių darbu, keistis gerąja praktika. Dvejojome, ar atsiras norinčių pakviesti į susitikimus savo bendrovėse, planavome jų surengti tik keletą, bet kviečiančiųjų gretos pildosi ir dabar turime pilną susitikimų planą 2019 metams.
  • Džiaugiamės atsinaujinusiu Asociacijos „veidu“ – svetaine, kuri pasikeitė ne tik išoriškai, bet ir leidžia efektyvinti kai kuriuos veiksmus ir procesus, pvz. įdiegtos automatizuotos registracijos formos naujai stojantiems nariams ir į renginius, atsirado naujienlaiškių prenumeratos galimybė.
  • Sausį, atsižvelgiant į narių išsakytą susirūpinimą, Asociacijos iniciatyva įvyko susitikimas su Korn Ferry (Hay group) atstovais, padiskutuoti apie vidaus auditorių rolę ir atsakomybes jų vertinimo metodikos kontekste.
  • Metų pabaigos – naujų metų pradžios periodas mums taip pat „karštas“ skaičiuojant narius.
  • Ruošiamės ir laukiame 2019 m. balandžio 11 d. įvyksiančio svarbiausio metų renginio –Tarptautinės konferencijos, į kurią pakvietėme įdomių pranešėjų iš pažangių organizacijų bei vidaus audito padalinių Lietuvoje ir užsienyje.

Už visa tai (ir už tai, kas liko neišvardinta) didelis ačiū visai šauniai valdybos komandai – Erikai, Nomedai, Rūtai, Agnei, Daliai ir Tomui – o taip pat aktyviems komitetų nariams: daugiau idėjų, daugiau darbščių rankų, daugiau nuveiktų darbų! Ačiū ir visiems jums, gerbiami asociacijos nariai, už gerą ir už kritišką žodį.  Sėkmingų visiems 2019 – ųjų!

Su linkėjimais,

Ina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X