Vidaus audito skyriaus pavyzdiniai nuostatai

Vidaus auditorių asociacija atliko Tarptautinio vidaus auditorių instituto išleistų pavyzdinių vidaus audito skyriaus nuostatų (2017) vertimą į lietuvių kalbą ir siūlo savo nariams su jais susipažinti bei pasinaudoti praktikoje. Nuostatai gali būti pritaikyti pagal kiekvienos organizacijos specifiką ir poreikį, pakeičiant ar papildant atskiras pavyzdinių nuostatų dalis.

Vidaus audito skyriaus nuostatai – svarbus dokumentas, reglamentuojantis vidaus audito darbo organizavimą, jo funkcijas ir įgaliojimus, atsakomybę bei poziciją organizacijoje, taip pat akcentuojantis pagrindinius vidaus audito principus: nepriklausomumą, objektyvumą, skaidrumą, organizacijos veiklos gerinimą. Siekiant parengti kokybišką dokumentą. rekomenduojama, kad vidaus audito skyriaus nuostatuose būtinai atsispindėtų šie elementai: 1) vidaus audito misija ir tikslai; 2) norminiai dokumentai ir standartai, kuriais vadovaujasi vidaus auditas; 3) vidaus audito įgaliojimai ir vieta organizacijoje; 4) vidaus audito nepriklausomumas ir objektyvumas; 5) vidaus audito veiklos apimtis; 6) kokybės užtikrinimas ir veiklos gerinimas. Tinkamai parengti vidaus audito skyriaus / tarnybos nuostatai padeda užtikrinti sėkmingą vidaus audito veiklą organizacijoje bei įvertinti vidaus audito teikiamą naudą organizacijai.

Pavyzdinius Vidaus audito skyriaus nuostatus lietuvių kalba rasite paspaudę šią nuorodą (dokumentas pasiekiamas tik VAA nariams):

https://global.theiia.org/translations/MemberDocuments/SG-Model-Internal-Audit-Charter-Lithuanian.pdf

Straipsnį parengė Olga Bogdanovič, VAA Komunikacijų komiteto narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X