Susitikimas Birštone

Susitikimas Birštone

Birželio 16 d. Vidaus auditorių asociacija organizavo narių išvyką į gražų ir jaukų Birštoną.  Keliavome į Eglės sanatoriją, kur turėjome puikią galimybę trumpam atitrūkti nuo savo darbų. Porai valandų visiškai pasinėrėme į Sanatorijos pasaulį, kuriame mus lydėjo Vidaus medicinos audito skyriaus vadovė Gintarė Mankė, parodžiusi mums įprastai svečiams nematomą jos pusę.

Aplankėme biuvetę, ragavome natūralaus mineralinio vandens, aptarėme jo gydomąsias savybes ir sužinojome, kad reikėtų jį gerti taip, kaip rekomenduoja gydytojai. Neskubėdami keliavome iš korpuso į korpusą, apžiūrėdami šiuolaikinę medicininę įrangą. Pasirodo, kad robotai jau yra dideli pagalbininkai žmogaus reabilitacijos procese. Lankėmės Saulės terasoje, kurioje grožėjomės vaizdais, lepinomės saulės spinduliais, apžvelgėme saulės elektrinių parką, kuris yra svarbus šių metų sanatorijos projektas. Pamatėme funkcinės diagnostikos ir reabilitacijos centrą, fizioterapijos skyrių, vonių ir purvų skyrių, o didžiausią įspūdį paliko apsilankymas zonoje, iš kurios gydomasis purvas keliauja į reabilitacijos centrą. Supratome, kad tam, kad sanatorijos svečiai atgautų čia jėgas ir sveikatą, visa sanatorija turi veikti tiksliai, kaip vienas mechanizmas.

Po ekskursijos Gintarė papasakojo, kaip Sanatorijoje buvo įkurtas Vidaus medicinos audito skyrius, kaip jam sekasi dirbti ir vystyti veiklą. Vidaus medicinos auditoriai derina darbą medicinos srityje su vidaus auditu. Išsamiai apžvelgėme vidaus medicinos audito veiklą, supratome, kad ji iš tiesų specifinė, tačiau paremta tais pačiais visiems vidaus auditoriams gerais žinomais principais. Ji apima nepageidaujamų įvykių, neatitikčių stebėseną, planinius ir neplaninius medicininius auditus. Taip pat buvo pristatytos taikomos automatizuotos kontrolės sistemos, kurios sulaukė didelio susidomėjimo iš kolegų. Ilgai diskutavome apie automatizuotų įrankių panaudojimą vidaus audite, apie tai, kaip jie gali palengvinti vidaus auditoriaus darbą ir komunikaciją su suinteresuotomis šalimis. Turėjome iš tiesų įdomų ir produktyvų laiką, o namo parsivežėme daug įspūdžių!

Dėkojame Eglės sanatorijos Birštone vykdančiajai direktorei Viltei Liaugodienei už suteiktą galimybę susipažinti su Sanatorijos veikla, Vidaus medicinos audito skyriaus vadovei Gintarei Mankei už įdomią ekskursiją ir vidaus medicinos audito veiklos pristatymą, o taip pat ir kitiems Sanatorijos kolegoms, kurie mūsų trumpą apsilankymą padarė  tokį išskirtinį. Ši patirtis suteikė mums naujų įžvalgų ir  neabejotinai padės tobulinti vidaus audito praktikas.

Vidaus auditorių asociacijos valdyba

Pasidalinti