STT su VAA nariais aptarė vidaus audito vaidmenį sukčiavimo ir korupcijos rizikos valdyme

Kovo 18 d. virš 120 Vidaus auditorių asociacijos (VAA) narių dalyvavo asociacijos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotoje dviejų valandų nuotolinėje apvalaus stalo diskusijoje, kurioje aptarė vidaus audito vaidmenį sukčiavimo ir korupcijos rizikos valdyme, dalinosi praktiniais pavyzdžiais.

Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo: VAA Valdybos narė Gintarė Saržickienė, VAA narė Rasa Kislovskienė, LR STT atstovai Olga Meškienė ir Juozas Berenta.

Dalinamės trumpa apžvalga ir svarbiausiomis mintimis, kurios buvo nagrinėtos diskusijos metu:

Neteisėtų veiksmų identifikavimo sėkmės receptas yra vidaus auditorių gebėjimas suprasti žmonių veiksmus sukeliančius sukčiavimą, audituojamos organizacijos veiklai būdingas sukčiavimo schemų identifikavimas, atkreipiant dėmesį į tai kaip sukčiavimo technikos evoliucionuoja, prisitaiko prie besikeičiančios verslo aplinkos ir žinoma atitinkama atsakingų asmenų reakcija, siekiant laiku užkirsti kelią tokioms schemoms.

Vidaus auditas yra viena iš veiksmingo sukčiavimo ir korupcijos rizikų valdymo sąlygų, todėl nederėtų pasikliauti vien organizacijos atliktu sukčiavimo ir korupcijos rizikos vertinimu. Tik auditorių didesnis dėmėsys rizikai ir aktyvesni veiksmai sudaro prielaidas identifiktuoti neteisėtų veiksmų įspėjamuosius  ženklus. Tad vadovybei teikti užtikrinimą, kad auditų metu nustatytos spragos yra atsitiktinumas ar klaida, galima tik įvertinus ar tai nėra įspėjamieji ženklai.

STT atstovė Olga Meškienė akcentavo, kad vidaus auditoriai, kaip profesionalūs patarėjai, būdami įstaigos darbuotojais ir reguliariai vertindami įstaigos antikorupcinės sistemos veikimą, prisideda prie įstaigos Korupcijos prevencijos įstatyme nustatytų reikalavimų įgyvendinimo. Taip pat vertinant įstaigos veiklą, vidaus auditoriai gali nustatyti korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimo spragas bei patarti įstaigos vadovui kaip jas pašalinti.

STT atstovas Juozas Berenta asociacijos nariams perteikė žinutę, kad Dovanų politika yra organizacijos kultūros bei rizikų valdymo dalis, įgyvendinanti etikos principus, užtikrinanti „skaidrumo higieną“ ir sauganti reputaciją. Geriausios ir saugiausios padėkos ar dovanos: iš rangovų, partnerių – nepriekaištingai atlikti darbai, suteiktos paslaugos, pristatytos kokybiškos prekės. Iš kolegų, klientų – šypsenos ir padėkos žodžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

X