Metodika ir taikymas draudimo sektoriui

Europos vidaus auditorių institutų konfederacija (ECIIA) išleido rekomendacijas, kaip vidaus audito funkciją draudimo srityje suderinti su besikeičiančiais suinteresuotųjų šalių lūkesčiais.

Technologijų plėtra, paslaugų orientavimas į klientą ir teisinio reguliavimo pokyčiai sukėlė greitus ir gilius pokyčius draudimo srityje. Vidaus audito funkcijos draudimo srityje turi keistis kartu su besikeičiančia draudimo aplinka ir draudimo įmone, kurioje jos veikia.

Dabar norint tinkamai atlikti vidaus audito funkciją, reikia šiek tiek daugiau nei tiesiog laikytis profesinių standartų.

Sprendžiant konkrečius klausimus, darančios įtaką verslui vidaus audito vadovų idėjos ir veiksmai turi būti pakankamai tikslūs ir suderinti su besikeičiančia draudimo aplinka.

Vidaus audito funkcija turi remtis apčiuopiamais kokybiniais ir kiekybiniais pagrindiniais veiklos rodikliais (KPI).

ECIIA išleisto dokumento tikslas – supažindinti su lengvai pritaikomu metodu, siekiant pertvarkos tikslų, pažangos su atitinkamomis suinteresuotosiomis šalimis, taip pat siekiant subalansuoti konkuruojančius  prioritetus. Siekiama įtraukti vidaus audito vadovus į dialogą su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis dėl vidaus audito funkcijos kokybės ir suderinimo su vidaus audito įgaliojimais, numatytais vidaus audito nuostatuose.

Šiame dokumente siūlomi ir aptarti metodai padės vidaus audito vadovams palaikyti dialogą su suinteresuotomis šalimis.

Su dokumento tekstu galima susipažinti čia:

https://www.eciia.eu/wp-content/uploads/2020/02/Insurance-Guidelines-v9-4.2.20.pdf

Straipsnį parengė Olga Bogdanovič, VAA Komunikacijų komiteto narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X