Keičiasi CPE deklaravimo politika

Keičiasi CPE deklaravimo politika

Tarptautinio vidaus auditorių instituto (IIA) Profesionalų sertifikavimo taryba (PCB) patvirtino CPE ataskaitų teikimo politikos (CPE policy) pakeitimus. Nauja tvarka, kuri vadinsis „Metinė sertifikavimo atnaujinimo politika“ (Annual Certification Renewal Policy) įsigalios nuo 2023 m. rugsėjo 1 dienos.

Pagrindiniai pasikeitimai:

  • Svarbiausias pasikeitimas – jei asmuo nepateikia CPE ataskaitų 3 metus ar ilgiau – sertifikatas tampa negaliojančiu, jo statusas pasikeičia į Atšauktas (revoked). Norint atstatyti/turėti galiojantį sertifikatą reikės iš naujo teikti paraišką, dalyvauti sertifikavimo programoje ir išlaikyti visus būtinus egzaminus.
  • Bet koks surinktas per kalendorinius metus CPE perteklius, gali būti perkeltas kitiems kalendoriniams metams (gali būti perkelta maksimaliai 20 valandų CIA ir 10 valandų kitiems sertifikatams).
  • Sertifikato statuso Sustabdytas (Grace) laikotarpis pailgėja nuo 1 iki 2 metų. Kai sertifikato statusas sustabdytas, jo savininkas negali deklaruoti kaip turintis sertifikatą ir naudotis privalumais iki tol, kol statusas nebus atstatytas į Aktyvus (active).

Daugiau apie pasikeitimus galima sužinoti Tarptautinio vidaus auditorių instituto puslapyje.

Kviečiame prisijungti prie CCMS sistemos pasitikrinti turimų sertifikatų statusą. Sertifikatai, kurių galiojimo statusas yra Pasibaigęs (expired) ar Sustabdytas (grace), bet norite ateityje naudotis sertifikato turėtojui teikiamais privalumais, iki gruodžio 31 dienos būtina deklaruoti CPE, kad statusas būtų Aktyvus (active), nes nuo 2023 m. sausio 1 dienos reikės iš naujo laikyti egzaminus.

Pasidalinti