2022 Vasaris

10Vasaris14:0017:00Mokymai: „Kaip vadovauti be baimės - vadovo ir akcininko atsakomybės teisiniai aspektai"14:00 - 17:00 Online - remote meeting via ZoomRenginiai:Tarptautinės praktikos

Laikas / Time

(Ketvirtadienis) 14:00 - 17:00

Vieta / Location

Online - remote meeting via Zoom

Online - remote meeting via ZoomOnline event

Apie renginį / About Event

Egidijus Langys

Temos pristatymas:

Kaip vadovauti be baimės? Ši tema aktuali ne tik vadovams, bet ir su vadovu dirbančiai komandai – vidaus auditoriams. Vadovas šiandien įmonėje yra atsakingas už beveik visus tiek vidinius, tiek išorinius procesus, vykstančius bendrovėje. Todėl reikia labai atsakingai įvertinti, kokiai įmonei vadovaujama, kokia įmonės finansinė padėtis. Ar įmonė yra moki, o gal gresia nemokumas? Vadovas yra atsakingas už nemokios bendrovės bankroto bylos iškėlimą. To nepadarius – tikėtinas tyčinis bankrotas, vadovo galimybės užimti vadovo pareigas tiek privačiame, tiek viešame sektoriuje ribojimas nuo 1 iki 5 metų, administracinė atsakomybė už kreditorių teisių pažeidimus, civilinė atsakomybė už žalą bendrovei ar kreditoriams, baudžiamoji atsakomybė.

Nors vadovas ir neša atsakomybę, tačiau daugeliu atveju jo priimami sprendimai priklauso ir nuo informacijos teisingumo, kurią gauna iš komandos narių, finansininkų, teisininkų, vidaus auditorių. Todėl bendrovės auditoriams ši tema irgi yra aktuali ne tik dėl to, kad tai yra civilinės ir komercinės teisės bei nemokumo dalis, bet ir praktine prasme naudinga žinoti pirmuosius signalus, kad įmonės vadovui jau reikia duoti patarimus apie jo netinkamą vadovavimą, apie galimai rizikingus ir nuostolingus sandorius ar gręsiantį (faktinį) įmonės nemokumą. Kaip žinia, vadovaujamose įmonėse retai kada būna neišsprendžiamų problemų. Deja, teismų praktika ir įstatymai tai reguliuoja kiek kitaip.

Kuo labiau patyrusi komanda, tuo mažiau baimių lieka vadovauti.

Šie ir dar daugiau klausimų, susijusių su atsakingu vadovavimu, bus atsakyti bei pateikta praktinių pavyzdžių.

 

Apie pranešėją:

Egidijus Langys – advokatų profesinės bendrijos AVOCAD partneris, advokatas, mediatorius, arbitras. Mykolo Romerio Universiteto lektorius, Mediacijos ir darnaus ginčų sprendimo laboratorijos narys, Vilniaus komercinio arbitražo teismo valdybos narys. Pagrindinės Egidijaus Langio profesinės veiklos sritys yra įmonių veikla ir valdymas, korporatyviniai ginčai, įmonių bankroto ir restruktūrizavimo teisė, alternatyvūs ginčų sprendimo būdai (arbitražas, mediacija).

 

Mokymų trukmė: 4 ak. val.

Kaina: VAA nariai – 60 EUR / ne VAA nariai – 110 eur

Už mokymus skiriami 3,5 CPE.

Kilus organizaciniams klausimams, rašykite erika.strazdiene@vaa.lt.

Registracijos forma

Registracija vykdoma iki sausio 24 d.
DALYVIO KEITIMO, DALYVAVIMO ATŠAUKIMO IR PINIGŲ GRĄŽINIMO TAISYKLĖS 1. Renginio dalyvio vardas ir pavardė gali būti keičiami iki renginio dienos. Priklausomai nuo pasikeitusių asmenų, gali didėti renginio kaina (pvz., mokymuose ketinusį dalyvauti Vidaus auditorių asociacijos narį keičia ne narys). 2. Jeigu dalyvavimas renginyje atšaukiamas likus ne mažiau kaip 30 kalendorinėms dienoms iki renginio pradžios, grąžinama 80% sumokėto dalyvio mokesčio. 3. Jei dalyvavimas renginyje atšaukiamas likus ne mažiau kaip 5 kalendorinėms dienoms iki renginio pradžios, grąžinamas 50% sumokėtas dalyvio mokestis. 4. Jei dalyvavimas atšaukiamas likus 4 ir mažiau kalendorinėms dienoms iki renginio, dalyvio mokestis negrąžinamas. 5. Dalyvio keitimas ar mokesčio gražinamas vykdomas el. paštu info@vaa.lt gavus laisvos formos prašymą.

X