Kaip išvengti skaitmeninio pasaulio vilkduobių
Mokymų turinys
Mokymai apie skaitmeninės erdvės iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienas, besinaudojantis technologijomis ir internetu.
Mokymų metu aptarsime tokias temas, kaip: Kritinis mąstymas. Skaitmeninės rizikos. Technologijų verslo atsakomybė. Socialinė ir etinė dilema. Skaitmeninė etika. Neapykantos kalba. Probleminis interneto naudojimas. Skaitmeninės žmogaus teisės. Sveiko santykio su technologijomis svarba.
Klausimai, kurių svarbą mokymuose akcentuosime: Kas yra etika ir kiek ja vadovaujasi technologijos? Ar būtų gerai turėti rainelėje integruotą internetą? Kaip elgtis su technologijų galia, kuri jau seniai yra pralenkusi etikos apimtis, kad ir kokios jos bebūtų? Kaip žmonijai sutarti dėl moralinio kompaso skaitmeniniame amžiuje?
Pranešėjos
Rasa Jauniškienė, https://www.linkedin.com/in/rasa-jauniskiene/ Skaitmeninės etikos centro įkūrėja, lektorė, komunikacijos ekspertė, sukaupusi daugiau nei 20 metų darbo patirties verslo sektoriaus komunikacijos, socialinės atsakomybės ir tvarios veiklos bei socialinių iniciatyvų srityse.
Renata Gaudinskaitė, https://www.linkedin.com/in/renatagaudinskaite/ Skaitmeninės etikos centro įkūrėja, lektorė, komunikacijos ekspertė, verslo atsakomybės principų diegimo organizacijose praktikė, viena iš Lietuvos atsakingo verslo asociacijos LAVA steigimo iniciatorių.
Abi lektorės – Vilniaus universiteto bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrėjų komandos narės, tyrinėjančios technologijų poveikį žmonių psichikos ir fizinei sveikatai. Naujausias – tarptautinis, 14 šalių vienijantis projektas, siekiantis atliepti ir sumažinti žalingą technologijų poveikį jaunų žmonių psichikos sveikatai pasauliniu mastu inicijuojant pokyčius sveikatos apsaugos ir socialinės politikos srityse.
Apie Skaitmeninės etikos centrą (SEC)
Nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija (www.e-etika.lt), padedanti žmonėms išGYVENTI tarp ekranų. Organizacijai rūpi, kad kiekvienas, besinaudodamas interneto galimybėmis, aiškiai suprastų technologijų keliamus iššūkius ir žinotų būdus, kaip juos valdyti. Dalijasi skaitmeninio pasaulio ir technologijų poveikio sveikatai naujienomis, yra parengusi patogiai naudojamo turinio specialistams ir tėvams. SEC organizuojami mokymai skirti tėvams, globėjams, mokytojams, įvairaus amžiaus moksleiviams, taip pat švietimo ir sveikatos specialistams bei verslo organizacijoms, bendruomenėms.
Data: lapkričio 21 d.
Laikas: 15:00 – 17:00
Vieta: MS Teams platforma (prisijungimai bus atsiųsti užsiregistravusiems prieš renginį)
Kaina: VAA nariams nemokamai, ne VAA nariams – 20 Eur
Suteikiami 2 Etikos CPE.
Jei turėsite klausimų, rašykite administravimas@
Registracijos anketa VAA nariams